site.btaОтборът на България постигна първи успех на турнира "Словения Бол"

Отборът на България постигна първи успех на турнира "Словения Бол"
снимка БТА

Националният отбор на България за момчета до 14 години записа първа победа на турнира "Словения Бол". В последния си мач от груповата фаза тимът надви домакина Словения със 78:63.

Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас изоставаха в началните минути, но в края на първата част обърнаха за 14:12. Те стартираха втория период с 15 безответни точки, а на почивката водеха с 36:26.

Почти през цялото второ полувреме българите поддържаха двуцифрена разлика и макар четири минути преди края съперникът да се доближи само на 7, те не допуснаха обрат.

Калоян Марчев беше най-резултатен за победителите с 21 точки. По 15 отбелязаха Иво Валентинов и Георги Димов, а 10 добави Борис Димитров.

С успеха България завършва участието си в груповата фаза с баланс 1-3, с колкото е и Украйна. Тимът ни обаче остава на последното пето място в групата, тъй като загуби прекия мач срещу този съперник. Така националите ще играят срещу петия в другата група - Словения, който има два отбора в турнира, за да определят кой ще завърши девети в крайното класиране.

Към 09:18 на 28.07.2024 Новините от днес