site.btaНационалите на България претърпяха нова загуба на баскетболния турнир "Словения Бол"

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 14 години претърпя нова загуба на силния турнир "Словения Бол". Тимът отстъпи на домакина Словения, който е с два отбора на шампионата, с 66:76 в първия мач за разпределение на 9-10-о място.

Баскетболистите на Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас допуснаха пасив от 14:22 след десет минути игра. След това обаче те на няколко пъти се доближаваха само на точка, но макар да спечелиха втората четвърт, на почивката отново изоставаха, този път при 34:37.

След паузата играта бе сравнително равностойна, но Словения продължаваше да поддържа аванс от няколко точки и преди последната част водеше с 59:50. До края разликата стана и двуцифрена и тимът ни не успя да стигне до обрата.

Иво Валентинов беше най-резултатен за националите с 10 точки, по 9 имат Калоян Марчев и Георги Димов, а 13 борби овладя Мартин Танев.

Последният мач на България в е неделя сутрин, отново срещу този съперник.

Към 09:24 на 28.07.2024 Новините от днес