site.btaБългарският отбор започна със загуба участието си на турнира "Словения Бол"

Българският отбор започна със загуба участието си на турнира "Словения Бол"
снимка: БТА, архив

Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 14 години започна със загуба участието си на силния турнир "Словения Бол".

В първия си мач от надпреварата в Словени Градец тимът отстъпи пред Израел с 66:87.

Двубоят започна с равностойни първи минути, но много бързо съперникът започна да трупа разлика и на почивката се откъсна с 46:26.

Двата отбора си размениха по една част през второто полувреме, но съставът на Израел поддържаше солидния си аванс и спечели срещата.

Георги Димов бе най-резултатен за България с 18 точки, а Калоян Марчев вкара 11 точки.

Баскетболистите, водени от треньорите Веселин Веселинов и Ахилеас Зикас ще изиграят още един мач тази вечер, като съперник в него ще бъде тимът на Хърватия.

Към 09:29 на 28.07.2024 Новините от днес