site.btaЧетвърта поредна победа за националния тим на България по баскетбол за момчета до 16 години на Европейското първенство

снимка: Българска федерация по баскетбол

Националният отбор на България се наложи над Швеция със 76:66 (22:15, 29:19, 10:16, 15:16) в двубой от група D на Европейското първенство по баскетбол за момчета до 16 години в дивизия В в Питещ (Румъния) и постигна четвърта поредна победа от четирите си срещи.

Така българите завършват начело в класирането в групата си и се класираха за четвъртфиналите, където ще срещнат втория тим от група С – Чехия на 11 август от 20:30 часа.

Националите имаха превъзходство почти през целия двубой срещу Швеция. Те поведоха със 7 точки след първите 10 минути игра, а до почивката увеличиха аванса си до 51:34. Шведите направиха по-добра трета част и намалиха до 11 точки пасива си преди последната четвърт, която стартира с преднина от 61:50 за България.

Най-голямата разлика в срещата достигна 21 точки.

Ивайло Скрински бе най-резултатен за успеха с 16 точки, 8 борби и 3 асистенции. Стефан Касабов се включи с 13 точки и 7 борби, а Михаил Калинов реализира 10 точки, 3 борби и 4 асистенции.

За Швеция с по 20 точки завършиха Ефраим Бахати и Шейх-Умар Фадига.

Към 23:10 на 25.07.2024 Новините от днес