site.btaДвадесет и осем проекта постъпиха по сесията „Език свещен на моите деди…“ , обявена от Национален дарителски фонд „13 века България“
Двадесет и осем проекта постъпиха по обявената през 2024 г. от Национален дарителски фонд (НДФ) „13 века България“ сесия „Език свещен на моите деди…“ – да подкрепим изучаването на българския език в неделните училища зад граница“, съобщиха от пресцентъра на НДФ.
Експертна комисия разгледа проектите и въз основа на критериите за оценка, заложени в Правилата за условията и реда на провеждане на сесиите, организирани от НДФ„13 века България“, предложи за одобрение 7 проекта.
На 24 юни на своето 19-о заседание Управителният съвет на НДФ „13 века България“ одобри проектите, които Фондът да подкрепи финансово.
Одобрените проекти са: „Българска ретро книгомания в Кралството“ на Българско школо „Васил Левски“, Лондон, Великобритания; „Зелено училище – Възприемане на природата като класна стая за изучаване на българския език“ на Българско училище „Ян Бибиян“, Мюнстер, Германия; „Български народни приказки и песни – пазители на хилядолетната история на нашия свещен език“ на Сдружение „Българско неделно училище „Св. св. Кирил и Методий“, Дортмунд, Германия.
Сред одобрените за получаване на финансова помощ са и: „ПЕТ ПИЕСИ за работа в клас и извън класна дейност‘‘ - помагало за обучение по български език на деца на ниво А1 до B1 – възраст от 7 до 14 години“ на Асоциация „Български език – език европейски“ и Българско училище „Св. св. Кирил и Методий“, Париж, Франция; „Училищен вестник“ на „Езиков и културен център ТУК БЪЛГАРИЯ“, Милано, Италия; „Новогодишен брой на вестник „Вазовчета“ на Сдружение (Асоциация) „Христо Ботев“, Париж, Франция.
Одобрен е и „Мелодии на българското слово“ на Сдружение „Българско училище „Христо Ботев“, Аугсбург, Германия.
Подкрепените от НДФ „13 века България“ проекти ще бъдат реализирани в рамките на 2024 година, добавят от фонда.
/ЙВЛ
/РБ/
news.modal.header
news.modal.text