site.btaЕК ще помага на дружествата за спазване на европейските санкции


Европейската комисия съобщи, че започва да предоставя подкрепа на европейските дружества за спазване на европейските санкции. В съобщението се отбелязва, че ЕС има над 40 режима на санкции в световен мащаб.
Комисията ще осигури сайт с информация за санкциите и специфични за всяка държава насоки и съвети. Ще бъдат обхванати всички ограничителни мерки на ООН и ЕС. Целта е да се избегнат загуби на законни възможности за стопанска дейност заради сложните правила за прилагането на въведените ограничения.
Санкциите са основно средство на общата външна политика и политика на сигурност на ЕС, отбелязва комисията. С нарастващото напрежение в световен мащаб ограничителните мерки на ЕС се разширяват бързо, се отчита в съобщението. Свързаната с това сложност води до нарастване на трудностите при спазването на изискванията, пояснява комисията.
/ЦМ/
news.modal.header
news.modal.text