site.btaС награждаване на отборите бе закрит футболният турнир „Юлиян Манзаров“ в Свищов

Снимка: Лилия Йорданова/БТА

С награждаване на отборите завърши междуучилищният футболен турнир "Юлиян Манзаров", който провежда като част от възпоменателните прояви по повод 20-годишнината от трагедията в река Лим, при която 12 свищовски деца загубиха живота си.

Специален гост на събитието бе футболната легенда и председател на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев, който участва в раздаването на наградите.

В първата възрастова група (5-7 клас) на първо място се класира отборът на СУ „Димитър Благоев“. Второ място спечели отборът на СУ „Николай Катранов“, а СУ „Цветан Радославов“ взе третото място. За голмайстор в тази група бе отличен Ефе Ахмед със 17 гола.

Първо място във втората възрастова група (8-10 клас) получи отборът на Професионална държавна търговска гимназия (ПДТГ) „Димитър Хадживасилев“, второто място отиде при Свищовска професионална гимназия „Алеко Константинов“, а третото при СУ „Николай Катранов“. Голмайстор в категорията стана Нивелин Иванов с шест гола.

В третата възрастова група (11-12 клас) победител бе отборът на ПДТГ „Димитър Хадживасилев“, който взе първото място. На второ и трето място се класираха СУ „Димитър Благоев“ и СУ „Николай Катранов“. За голмайстор в категорията бе отличен Тонислав Славев с 10 отбелязани гола.

Отличени с грамоти за участие бяха отборите на ОУ „Христо Ботев“ – с. Алеково и ОУ „Филип Сакелариевич“ – Свищов. Всяко училище, което участва в спортната надпревара, получи парична награда, осигурена от Георги Манзаров - баща на Юлиян Манзаров. Целта е да се стимулира физическата активност сред подрастващите, да се подпомогне развитието на спорта, и по-конкретно на футбола.

По-рано през деня с първия гол кметът на община Свищов Генчо Генчев откри турнира, посветен на младия футболен талант Юлиян Манзаров от Свищов, загинал в река Лим.

Към 04:11 на 02.05.2024 Новините от днес