site.btaСловения победи Украйна и се класира за полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже

снимка: Данаил Войков/БТА

Четвъртфинална среща от Европейското първенство по волейбол:

Словения – Украйна 3:1 (25:17, 31:29, 21:25, 25:23)

Тимът на Словения се класира за полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в Италия, България, Република Северна Македония и Израел. В първия четвъртфинал от надпреварата словенците надделяха над Украйна с 3:1 и продължават напред.

Първата част започна оспорвано, а резултатът бе изравняван няколко пъти. След 5:5 символичните домакини в срещата поведоха с 10:6, а малко по-късно и с 17:10. Украинците отвърнаха с три поредни точки и намалиха пасива си на 4 - 13:17. Словенците успяха да поведат с 8 точки при 23:15 в края на първия гейм и спечелиха с 25:17.

В началото на втората част резултатът бе изравняван осем пъти, последно при 9:9, след което словенците взеха аванс от 2 точки при 11:9, а малко по-късно дръпнаха с 18:15. След 22:20 за словенския състав Украйна вкара четири поредни точки и обърна до 24:22. Словения изравни при 24:24, последваха нови пет изравнявания, като домакините пропиляха три, а гостите – четири геймбола. Отборът на Словения показа по-добра игра и заслужено взе трудно гейма с 31:29.

Словенците поведоха с 3:1 в началните моменти на третия гейм, но украинците бързо възстановиха равенството. Волейболистите на Словения веднага отвърнаха с три точки в своя полза и излязоха напред с 6:3. Символичните гости реализираха четири поредни точки и не само изравниха при 8:8, но и поведоха при 10:8. Украйна продължи с добрата си игра и увеличи преднината си на 5 точки при 16:11, а в края на частта дръпна със 7 точки при 19:12. Украинците допуснаха словенците да намалят разликата, но спечелиха гейма с 25:21.

В началото на четвъртия гейм Словения поведе с 4:2, но допусна изравняване при 8:8. Украйна успя да реализира 5 поредни точки и взе аванс от 13:9. След три поредни точки словенците стигнаха до 15:15. До края на частта резултатът бе изравняван 6 пъти, а състезателите на Словения се оказаха по-съобразителни и успяха да спечелят с 25:23.

Тимът на Словения ще играе на полуфиналите срещу победителя от мача Полша – Сърбия.

По-късно днес предстои вторият четвъртфинал във Варна, който противопоставя отборите на Франция и Румъния.

Към 20:16 на 07.08.2024 Новините от днес