site.btaСърбия се класира за четвъртфиналите на Евро 2023 по волейбол

Сърбия се класира за четвъртфиналите на Евро 2023 по волейбол

Сърбия се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже след победа с 3:0 (25:21, 26:24, 25:21) срещу Чехия.

В италианския град Бари сърбите имаха превъзходство в атака и се възползваха по най-добрия начин от повечето грешки, допуснати от чехите.

Във втория гейм Чехия се добра до 24:24, но след това Сърбия спечели следващите две точки и направи сериозна крачка към краен успех в следата, продължила 88 минути.

Най-резултатен за победителите стана Александър Атанасиевич с 14 точки, докато съотборникът му Павле Перич добави още 13 точки.

За чешкия състав с по 9 пункта се отличиха Йозеф Полак, Марек Сотола и Ян Галабов.

В следващата фаза сърбите ще се изправят срещу победителя от двубоя между Полша и Белгия, който ще се проведе по-късно тази вечер.

Към 13:30 на 23.07.2024 Новините от днес