site.btaНидерландия победи Германия след тайбрек на европейското първенство по волейбол

Нидерландия победи Германия след тайбрек на европейското първенство по волейбол
Нимир Абдел-Азиз изведе "лалетата" до победата с перфектен тайбрек и мач като цяло / Снимка: АП

Нидерландия спечели драматична победа с 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 18:25, 15:12) срещу Германия и се класира на четвъртфиналите на европейското първенство по волейбол за мъже. Във финалната осмица "лалетата" ще срещнат домакините на турнира Италия в Бари на 12 септември.

Нидерландия взе бързо преднина от два гейма на германците, които обаче успяха да стигнат до тайбрек. В него Бундестимът взе преднина чрез Тобиас Крик, но остатъкът от решаващата част бе контролирана от нидерландците.

Нимир Абдел-Азиз направи три поредни точки за 5:2 в полза на "лалетата", които все пак позволиха изравняване за 8:8 и 10:10. Звездата на Халкбанк Анкара обаче продължи серията си и направи последната точка за 15:12. Абдел-Азиз завърши 18 точки в мача, а най-резултатен бе Гьорги Грозер от Германия с 22.

Италианците надвиха с 3:0 (25:20, 25:12, 25:15) Република Северна Македония по-рано през деня през 5 хиляди души в Бари. Даниеле Лавия не само записа почти перфектен мач на посрещане, а и беше най-резултатен с 16 точки за италианците, а Александър Лафтов отбеляза десет за гостите.

В Двореца на културата и спорта във Варна, Украйна победи Португалия с 3:0 (25:20, 25:19, 25:22) и ще играе на четвъртфинала в понеделник срещу отбора на Словения, който победи Турция с 3:2 (20:25, 22:25, 25:21, 25:23, 15:13).

Към 13:26 на 23.07.2024 Новините от днес