site.btaФранция се класира за полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже

снимка: Данаил Войков/БТА

Четвъртфинална среща от Европейското първенство по волейбол за мъже във Варна:

Франция – Румъния 3:0 (25:22, 25:14, 27:25)

Отборът на Франция се класира за полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в Италия, България, Република Северна Македония и Израел. В последния мач от турнира във Варна олимпийските шампиони победиха Румъния с 3:0.

Срещата започна изключително оспорвано като до 9:9 резултатът бе изравняван девет пъти. След това румънците поведоха с 2 точки и поддържаха тази разлика до 20:20, когато Франция изравни. Символичните домакини направиха две серии от по две поредни точки и взеха първия гейм с 25:22.

През вторият гейм тимът Франция показа най-доброто от себе си. Французите стартираха ударно и поведоха с 6:0, а малко по-късно и с 10:3. Сервисът на „петлите“ беше на добро ниво, както и играта им на блокада и в атака. Франция продължи да трупа преднина, която достигна 10 точки при 20:10. Олимпийските шампиони затвориха без никакви проблеми частта с 25:14 и поведоха с 2:0.

Румъния показа много добра игра в началото на третия гейм и успя бързо да дръпне с 5:0. Франция стопи пасива си до само точка при 10:11, но румънците отново взеха аванс от 4 при 15:11. Френските волейболисти изравниха за 24:24, румънците пропиляха общо четири геймбола и загубиха с 25:27, а с това и мача с 0:3.

Франция ще играе на полуфиналите срещу победителя от мача Италия - Нидерландия.

По-рано през деня Словения отстрани Украйна и очаква на полуфиналите победителя от двубоя Полша – Сърбия

Към 11:15 на 23.07.2024 Новините от днес