site.btaГрешка е и от страна на Москва, и от страна на Брюксел да посочват и громят „вражески” медии, пишат от „24 часа“
Грешка е и от страна на Москва, и от страна на Брюксел да посочват и громят „вражески” медии. Това пишат от „24 часа“ по повод информацията, че Русия е забранила разпространението на десетки медии от ЕС, сред които българските „24 часа“ и „Медиапул“.
От печатното издание отбелязват, че грешка прави всеки, който забранява достъп до телевизии, сайтове, радиа, вестници.
„За „24 часа“ има и позитивна страна – забраняват ни, защото сме влиятелни, достоверни и големи. В черния списък на Кремъл сме до медии като „Франс прес“, австрийската ORF, ирландския оператор RTE, испанската агенция EFE, италианските RAI, „Република“ и „Стампа“, френския „Монд“, германските „Цайт“, ФАЦ и „Шпигел“, посочват от вестника.
В коментара на изданието по темата се отбелязва, че в 2024 г. светът е глобален а хората не живеят в „тъмните векове“. „Информацията трябва да е свободна, а всеки сам да преценява откъде да се информира и на кого да вярва. Азбучна истина е, че свободата на информацията е в основата на демокрацията и правилното вземане на решения“, гласи част от текста, публикуван в „24 часа“.
„Факт е, че Русия води пропагандна война, нарича агресията в Украйна „специална военна операция”. Европейският съюз наложи санкции върху различни руски ресурси и дойде ред на медии. Москва отговаря реципрочно. Подобни стъпки и от едната, и от другата страна не носят нищо добро. Дайте на хората повече информация и те ще се ориентират къде е истината. Обратно - като запушите част от информационния поток, хората ще вярват на слухове и конспиративни теории“, посочват от медията.
Историята е показала, че подобни забрани нямат и не могат да имат дълъг живот, смятат от „24 часа“. Допълват, че хората ще намерят начин да заобиколят тези забрани особено когато искат да научат истината.
/ ГН
/ХТ/
news.modal.header
news.modal.text