site.btaВицешампионът Балкан (Ботевград) постигна втора победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже

Снимка: кореспондент на БТА в Бургас Христо Стефанов, архив

Вицешампионът Балкан (Ботевград) постигна втора победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже.

Пред родна публика "зелените" спечелиха срещу Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 104:83 (23:20, 31:22, 25:27, 25:14), след като водеха почти през целия мач.

Тимът от Ботевград има две победи и една загуба, а пловдивският състав е два успеха и две поражения.

Баскетболистите на Васил Христов изиграха силна втора четвърт и на почивката водеха с 54:42. След подновяването на играта домакините продължиха да имат преднина около 15 точки, а в края на последните 10 минути натрупаха още по-голям аванс и спечелиха с 21 точки разлика - 104:83.

Къртис Джоунс беше най-полезен за Балкан с 27 точки, 5 борби и 7 асистенции. Таейър Маршал се отчете с 21 точки и 7 борби, а Константин Тошков записа 16 точки и 10 асистенции. Николай Грозев добави 14 точки, а Георги Боянов завърши с 13 точки и 10 борби.

За пловдивчани Александър Матушев реализира 18 точки, Николай Титков вкара 14 точки, а Обрад Томич се отличи с 12 точки и 10 борби.

В следващия кръг Балкан ще гостува на Шумен на 2 ноември, а Академик Бултекс 99 почива.

Мачове от четвъртия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Балкан (Ботевград) – Академик Бултекс 99 (Пловдив) - 104:83 (23:20, 31:22, 25:27, 25:14)

в понеделник:
Левски – Спартак Плевен

Берое (Стара Загора) – Рилски спортист (Самоков) – 66:111 (14:33, 20:18, 12:39, 20:21)

Черно море Тича (Варна) – Шумен - 89:81 (15:19, 25:18, 24:19, 25:25)

6. Левски 	            3 	1   2 	243:249 	4
7. Миньор 2015      	    3 	1   2 	240:250 	4
8. Шумен 	            4 	0   4 	337:368 	4
9. Спартак Плевен 	    2 	1   1 	170:174 	3

Към 17:16 на 28.10.2024 Новините от днес