site.btaЧерно море Тича спечели първа победа в НБЛ

Черно море Тича спечели първа победа в НБЛ
БТА, Варна (25 октомври 2024) Среща от 4-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между отборите на „Черно море Тича” и „Шумен” се игра в зала „Христо Борисов” във Варна.Снимка: кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков (ЛФ)

Черно море Тича – Шумен 89:81 (15:19, 25:18, 24:19, 25:25)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 400;

Съдии – Калоян Костов, Серафим Петров и Илиян Цветанов;

Най-резултатни: Джон Флорвиъс 24 т., Родни Първис 20 т.(Черно море Тича); Майкъл Уилямс 26 т., Бенямин Зецич 21 т.(Шумен);

Черно море Тича постигна първа победа в НБЛ. В изключително интересен двубой момчетата на треньора Георги Давидов победи Шумен с 89:81. За победителите Цветомир Чернокожев завърши с дабъл-дабъл – 10 точки и 12 борби, а Дахуан Граф вкара 9 точки, взе 8 борби, даде 13 асистенции и отне четири топки. Черно море Тича е с 4 точки след днешия успех и двете поражения до момента. Шумен също е с 4 точки, но след четири загуби.

След равенство при 2:2 в началото на срещата домакините поведоха с 5:2 след тройка на Иван Спиров, но Шумен веднага отвърна с тройка на Майкъл Уилямс и изравни. Гостите се възползваха от три неуспешни атаки на Черно море Тича и вкараха две тройки чрез Бенямин Зецич и Майкъл Уилямс и поведоха с 11:5. Около 4 минути преди края на първия период домакините намалиха пасива си до 2 точки 12:14, но гостите успяха да спечелят първата част с 19:15. След малко повече от минута игра през втората четвърт с тройка на Николай Стоянов Черно море Тича поведи при 20:19. Последваха три изравнявания на резултата, след които заради грешки на домакините Шумен успя да поведе с 6 точки при 32:26 около 4 минути и 20 секунди преди почивката. В самия край на втория период Черно море Тича успя да стопи пасива си, а 3 секунди преди почивката с тройка на Цветомир Чернокожев водеше на полувремето с 3 точки – 40:37.

В началото на третата част играта бе равностойна, двата отбора допускаха грешки, а резултатът се движеше кош за кош. В средата на периода с две поредни тройки на Дамян Минков и Майкъл Уилямс гостите отново поведоха при 49:48. Домакините обаче веднага отвърнаха със серия 7:2 и поведоха с 4 точки при 55:51. С добра игра в края на третата част домакините имаха аванс от 8 точки – 64:56, преди последния решаващ период. За минута и 20 секунди игра в началото на последната част домакините увеличиха аванса си на 11 точки при 69:58 след тройка на Дахуан Граф. След доста грешки на домакините почти 6 минути преди края на мача гостите успяха да стопят изоставането си до 3 точки 68:71. Четири минути преди края на двубоя Шумен намали с още 1 точка пасива си и губеше със 71:73. Подкрепяни от вярната си публика домакините реагираха веднага и вкараха 7 поредни точки и отново поведоха с 9 точки – 80:71, около две минути и половина преди края. Черно море Тича успя да запази преднината си и заслужено спечели двубоя с 89:81.