site.btaРилски спортист победи Левски в София и излезе начело в Националната баскетболна лига

снимка: Кремена Младенова /БТА

Шампионът Рилски спортист се наложи над Левски със 74:64 (15:13, 29:27, 16:17, 14:7) като гост в зала "Триадица" в София в двубой от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

С третата си поредна победа Рилски спортист излезе начело във временното класиране, докато Левски допусна втора загуба от трите си срещи до момента и заема четвърта позиция.

Двата състава изиграха интересен сблъсък, като особено оспорвано бе първото полувреме. Съперниците си размениха водачеството няколко пъти преди Рилски спортист да вземе 4 точки аванс на почивката - 44:40.

Гостите от Самоков не изпуснаха водачеството през второто полувреме, макар "сините" на моменти да се доближаваха в резултата. Баскетболистите на Рилски спортист стартираха по-добре в третата част и на два пъти поведоха с 11 точки, но домакините намалиха изоставането си до 57:60 преди последния период. Левски скъси дистанцията до 3 точки пет минути преди края при 60:63, но Рилски спортист отново се откъсна и не позволи да се стигне до обрат.

Александър Янев бе най-резултатен за победителите с 14 точки и 7 борби. Юре Планинич оформи "дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби, а Алън Арнет завърши с 12 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За водения от треньорите Константин Папазов и Димитър Ангелов тим на Левски по 12 точки отбелязаха Златин Георгиев и Лъчезар Димитров.

"Сините" отстъпиха в борбата под коша (29-48), а гостите бяха по-ефективни при стрелбата от игра (41%-36%) и от наказателната линия (75%-46%).

В следващия кръг от НБЛ Рилски спортист ще гостува на Берое на 26 октомври, а Левски посреща Спартак Плевен на 28 октомври.

Мачове от третия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Шумен - Берое Стара Загора - 91:93 (30:25, 27:17, 20:24, 14:27)
Левски - Рилски спортист - 64:74 (13:15, 27:29, 17:16, 7:14)

Спартак Плевен - Миньор 2015 - 89:75 (17:16, 22:20, 29:18, 21:21)
Академик Бултекс 99 - Черно море Тича - 67:64 (18:23, 16:5, 20:17, 13:19)

Балкан - почива

Временно класиране:
1. Рилски спортист	3  3  0  260:220  6 точки
2. Берое Стара Загора	3  3  0	 270:255  6
3. Академик Бултекс 99	3  2  1  224:232  5
4. Левски	        3  1  2  243:249  4
5. Миньор 2015	        3  1  2	 240:250  4
6. Балкан	        2  1  1	 171:167  3
7. Спартак Плевен	2  1  1  170:174  3
8. Шумен	        3  0  3  256:279  3
9. Черно море Тича	2  0  2	 139:147  2

Към 22:53 на 20.10.2024 Новините от днес