site.btaИталианецът Яник Синер продължава защитата на титлата си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монреал

снимка: Ryan Remiorz/The Canadian Press via AP

Поставеният под номер 1 в схемата и шампион от миналата година Яник Синер (Италия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" 1000 в Монреал (Канада) с награден фонд 6.8 милиона долара.

Италианецът надделя над Алехандро Табило (Чили) с 6:4, 6:3 за 81 минути, а срещите от надпреварата бяха подновени, след като вчера не се играха заради дъжд.

По-късно тази нощ Синер ще трябва да се изправи срещу петия поставен Андрей Рубльов (Русия), който елиминира Брендън Накашима (САЩ) с 6:2, 6:2.

Кей Нишикори (Япония) победи Нуно Боржеш (Португалия) с 6:3, 6:4, за да уреди четвъртфинален мач срещу Матео Арналди (Италия). За Нишикори това е първо участие в тази фаза от турнир от "Мастърс" 1000.

Номер 2 в схемата Александър Зверев (Германия) елиминира Холгер Руне (Дания) с 6:3, 7:6(5).

Себастиан Корда (САЩ) продължава на четвъртфиналите, след като шестият поставен Каспер Рууд (Норвегия) се оттегли поради заболяване. По-рано Корда спечели срещу деветия поставен Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 7:6(4) в мач, който първоначално беше насрочен за четвъртък вечер.

Към 06:19 на 11.08.2024 Новините от днес