site.btaОтборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов, допусна поражение в баскетболното първенство на Италия

Алипиев, снимка БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, загуби като гост от Орцинуови със 76:91 (24:30, 13:20, 27:17, 12:24) в мач от 31-ия кръг на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 24-о поражение от началото на кампанията. Тимът има и седем победи, заемайки 11-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше сред титулярите за Латина и изигра отличен мач. Той направи "дабъл-дабъл" - 17 точки и 12 борби, а освен това добави към статистиката си 1 асистенция, 1 отнета топка и чадър за 37 минути. Борислав Младенов се появи на игрището за 9 минути, в които се отчете с 2 борби и 2 асистенции, но не успя да се разпише.

Латина ще играе срещу Форли в следващия кръг от първенството на 21 април.

Към 13:52 на 30.04.2024 Новините от днес