site.btaАкадемик (Пловдив) победи Миньор 2015 (Перник) в среща от Националната баскетболна лига за мъже

Снимка: НБЛ

Академик (Пловдив) постигна шеста победа от началото на редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже, след като отборът, воден от Йордан Янков, спечели с 90:72 (24:15, 26:17, 25:20, 15:20) домакинството си на Миньор 2015 (Перник) в среща от 19-ия кръг на шампионата. По този начин пловдивските „студенти“ се изравниха със своя съперник в класирането, като и двата тима са с баланс от 6 успеха и 13 поражения.

Академик (Пловдив) започна по-концентрирано в нападение и много бързо натрупа солиден аванс от 22:9 точки, а краят на първата четвърт дойде при 24:15 в полза на "студентите".

Вторите десет минути стартираха с 9 безответни точки за гостите от Перник, които заличиха изоставането си до 24:24. След това обаче процентът на успешни стрелби на Миньор рязко спадна, а Академик продължи да бъде по-агресивният отбор и под двата коша, което позволи на баскетболистите на Йордан Янков да направят серия от 26:8 и така домакините се оттеглиха на почивка със солиден аванс от 18 точки – 50:32.

Третата четвърт се разви равностойно, но домакините поддържаха своята преднина, която в края на частта достигна 23 точки – 75:52.

В последната четвърт Миньор опита да се противопостави, но не успя да навакса големия си пасив и така Академик записа най-убедителната си победа от началото на сезона в НБЛ след крайното 90:72.

Към 21:07 на 19.05.2024 Новините от днес