site.btaЕлизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир по тенис за жени в Словакия

Снимка: Димитър Вельов/БТА

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир по тенис за жени на твърди кортове в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишната българка направи обрат и победи квалификантката Стела Ковачичова (Словакия) с 3:6, 6:2, 6:2 за 1:55 час. Янева загуби първия сет, но в следващите два доминираше изцяло и загуби само четири гейма.

Във втория кръг българката ще играе срещу победителката от мача между четвъртата поставена Мари Векерле (Люксембург) и Ивана Шебестова (Чехия).

Към 16:14 на 02.10.2024 Новините от днес