site.btaДублиращият отбор на Ботев (Пловдив) победи Спартак (Пловдив) в първата си контрола от зимната подготовка

Снимка: Официален сайт на ПФК Ботев (Пловдив)

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) записа зрелищна победа на старта на зимната си подготовка. „Канарчетата“ победиха градския си съперник Спартак (Пловдив) с 4:3 на базата на тима в квартал "Коматево".

"Гладиаторите" поведоха с 2:0 до 11-ата минута, след като на два пъти точен бе Тодор Тодоров. Отборът на Ботев върна едно попадение в 14-ата минута чрез Габриел Златанов, но в 33-ата Георги Лазаров възстанови аванса от два гола за Спартак. До почивката обаче "канарчетата" успяха да изравнят. Иво Казаков се разписа в 36-ата и в 41-ата минута за 3:3.

През втората част двата тима продължиха да бъдат равностойни, за да се стигне до 85-ата минута, когато Димитър Драгатов с премерен удар вкара победния гол за дублиращия тим на Ботев - 4:3.

Към 10:44 на 20.05.2024 Новините от днес