site.btaОще два финала за България на Европейското първенство по спортна аеробика в Анталия

Александър Мишинков, снимка: Български съюз по аеробика Фейсбук

Българските състезатели си осигуриха участие на още два финала на 13-o Европейско първенство по спортна аеробика за юноши, девойки, мъже и жени, което се провежда в турския курорт Анталия.

При 15-17 годишните за отличията ще спорят Александър Мишинков на единично юноши и на смесени двойки заедно с Християна Златанова.

При юношите българинът се нареди втори в квалификациите а преди него е само Сампо Нусиайнен (Финландия). Двамата имат еднаква оценка от 19.750 точки, но Мишинков е с малко по-слаба за изпълнение - 8.400 срещу 8.450 за финландеца.

На двойки Мишинков и Златанова са втори след Нусиайнен и Жаде Сирвио (Финландия) с еднаква оценка от 19.100 точки, но с по-малко за изпълнение - 7.900 срещу 8.050.

Индивидуално при девойките Моника Джамбова не успя да се класира за финала, след като зае 22-о място в квалификациите с оценка от 17.350 точки.

Вчера Борислава Иванова и Христо Манолов се класираха за финалите на индивидуално и на смесени двойки на Европейското първенство и така утре България ще има финалисти в пет категории.

Към 09:20 на 29.08.2024 Новините от днес