site.bta Борислава Иванова и Христо Манолов се класираха за финалите на индивидуално и на смесени двойки на Европейско първенство по спортна аеробика

Борислава Иванова и Христо Манолов на турнир в Пловдив, снимка БТА

Борислава Иванова и Христо Манолов се класираха за финалите на индивидуално и на смесени двойки на 13-o Европейско първенство по спортна аеробика за юноши, девойки, мъже и жени, което се провежда в турския курорт Анталия.

При жените Иванова зае второ място в квалификациите след отлично изиграване и оценка от 20.250 точки. Преди нея е само световната шампионка Анастасия Курашвили (Украйна) с 20.600 точки.

Според регламента първите осем от пресявките продължават на финалите в неделя, където се започва от нула.

При мъжете Манолов се нареди осми в квалификациите с 19.300 точки, а с най-висока оценка е Давиде Начи (Италия) - 20.700.

На смесени двойки Борислава Иванова и Христо Манолов са на трета позиция в пресявките с 19.400 точки и така те ще играят на по два финала в неделя.

При юношите и девойките 15-17 години групата на България в състав Християна Златанова, Моника Джамбова, Габриела Андонова, Ана Мария Куманова и Николета Кацарова допусна грешка и не успя да се класира сред осемте най-добри, след като зае 13-а позиция в квалификациите с оценка 16.300 точки.

Утре Европейското първенство в Анталия продължава, а в квалификациите при 15-17 годишните ще участват Александър Мишинков (единично юноши и смесени двойки), Християна Златанова (смесени двойки) и Моника Джамбова (единично девойки). Общо осем състезатели представят страната ни на шампионата.

Към 09:17 на 29.08.2024 Новините от днес