site.btaБългария загуби от Словакия на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Българският национален отбор отстъпи пред Словакия с 55:90 (9:31, 13:22, 21:19, 12:18) в мач за разпределение на местата от девето до 16-о на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години в дивизия В в Подгорица (Черна гора).

Така българките продължават битката за позициите от 13-а до 16-а, като в петък (18 август) ще се изправят срещу загубилия от двубоя между Украйна и Дания.

Националките започнаха лошо срещата със словачките и изостанаха с 9:31 след 10 минути игра. Тимът на Словакия имаше превъзходство през целия мач, а най-голямата разлика достигна 42 точки. На почивката България изоставаше с 22:53, а след трета част с – 43:72.

Ванеса Кокалова бе най-резултатна за българския състав с 10 точки, 6 борби и 4 асистенции, а за Словакия Катарина Седива завърши с 20 точки и 13 борби.

Към 07:42 на 28.07.2024 Новините от днес