site.btaБългария загуби от Дания и ще играе за 15-ото място на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Българският национален отбор претърпя поражение от Дания с 68:81 (17:35, 14:12, 18:12, 19:22) в мач за разпределение на местата от 13-о до 16-о на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години в дивизия В в Подгорица (Черна гора). Така утре (19 август) българките ще играят за 15-ата позиция на шампионата срещу загубилия от мача между Република Ирландия и Люксембург.

Националките бяха догонващи в резултата срещу Дания през цялата среща. Те изоставаха с 31:47 на почивката, а след по-добра трета част се доближиха до 49:59 преди финалните 10 минути.

Българските баскетболистки реализираха още 6 точки в следващите минута и половина, а тройка на Иванина Славова направи резултата 55:59. Малко по-късно Мария Цонева вкара за 67:71, но до края на двубоя датчанките направиха силна серия и не позволиха да се стигне до обрат.

Националките отстъпиха в борбата под коша и бяха по-неточни при стрелбата за 2 точки. В хода на срещата най-голямата разлика бе 20 точки в полза на Дания.

Гергана Бъчкова бе най-резултатна за България с 12 точки, а по 10 добавиха Иванина Славова и Мария Цонева.

Към 01:18 на 26.07.2024 Новините от днес