site.btaПърва победа за България на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Българският национален отбор надигра Кипър със 76:38 (26:8, 17:10, 14:12, 19:8) в третия си мач от група В на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години в дивизия В в Подгорица (Черна гора) и записа първа победа.

Националките заемат трето място във временното класиране в групата с един успех от три срещи, какъвто е и активът на четвъртия в подреждането тим на Република Ирландия. На първите две места са съставите на Черна гора с три победи и Швеция с две победи, а последен е Кипър с три поражения.

Във вторник (15 август) българките ще се изправят срещу ирландките в последния си двубой от групата.

България изигра добър мач срещу Кипър и превъзхождаше съперника през цялото време. На почивката националките водеха с 43:18, а след трета част резултатът бе 57:30. Най-голямата разлика в двубоя достигна 40 точки.

Българките доминираха в борбата под коша (70-43) и демонстрираха по-ефективна стрелба, за да стигнат до успеха.

Силвия Миленова бе най-резултатна и оформи „дабъл-дабъл“ от 11 точки и 11 борби, Ивайла Бакалова се включи с 10 точки и 7 борби, а Силвана Долмова завърши с 9 точки, 7 борби и 5 асистенции.

За Кипър Миряти Петру се отчете с 13 точки и 2 борби.

Към 23:11 на 25.07.2024 Новините от днес