site.btaТръмп изрази увереност, че ще постигне сделка със Зеленски и Путин за спиране на войната в Украйна


Американският президент Доналд Тръмп изрази днес увереност, че ще постигне сделка с украинския и руския си колега - Володимир Зеленски и Владимир Путин за уреждане на конфликта в Украйна, предаде Ройтерс.
„Мисля, че имаме сделка с Русия, трябва да се договорим и с (украинския президент Володимир) Зеленски“, каза днес Тръмп пред журналисти, след като подписа няколко указа за образователната система на САЩ в Овалния кабинет, посочва ДПА.
Американският президент добави, че "смята, че може би ще е по-лесно да се договорим със Зеленски. Досега беше по-трудно, но това е нормално".
Тръмп не уточни дали ще се срещне с украинския президент по време на погребението на папа Франциск в Рим в събота. Двамата лидери се очаква да пътуват до Италия, за да присъстват на траурното събитие.
Тръмп беше запитан дали планира да се срещне и с руския президент Путин и възможна ли е такава среща при визитата на американския лидер в Саудитска Арабия.
„Ще се срещна (с Владимир Путин). Възможно е, но по-скоро не там (в Саудитска Арабия - бел. ред.). Смятам, че ще се срещнем скоро след това“, отговори Тръмп.
Запитан за американското предложение, представено и на Украйна, Крим да бъде признат за де юре руска територия, американският лидер избягна да отговори директно на въпроса. Той каза само, че няма „пристрастия“ нито към Украйна, нито към Русия и просто иска войната да спре.
/АМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина