site.btaИрен Дикова-Димитров спечели златен медал по тенис от Европейското първенство за трансплантирани атлети в Лисабон

снимка: БФ Тенис

Ирен Дикова-Димитров спечели златен медал по тенис от Европейското първенство за трансплантирани атлети, което се провежда в Лисабон.

В столицата на Португалия българката победи Марсия Навес (Нидерландия) с 6:1 гейма. Ирен Дикова-Димитров е с трансплантирани бели дробове и това е втори златен медал за нея от Европейско първенство за хора с трансплантации. През 2018 в Линяно (Италия) българката отново стана шампионка. Утре тя ще представя страната и в състезанията по тенис на маса.

В рамките на една седмица атлети с различни трансплантации от 28 държави празнуват живота и показват какви са ползите от донорството, състезавайки се в различни спортни дисциплини. Отборът на България е от 11 атлети с трансплантации.

Към 21:18 на 27.07.2024 Новините от днес