site.btaАржентина постигна първа победа на олимпийския турнир по футбол във Франция

Аржентина постигна първа победа на олимпийския турнир по футбол във Франция
AP Photo/Laurent Cipriani

Аржентина постигна първа победа на олимпийския турнир по футбол при мъжете. Двукратните шампиони се наложиха с 3:1 срещу Ирак в двубой от група "В", игран в Лион.

Още в осмата минута Тиаго Алмада откри резултата в полза на "гаучосите" след асистенция на нападателя на Манчестър Сити Хулиан Алварес.

Дълбоко в допълнителното време на първата част аймен Хюсеин изравни в полза на иракския отбор.

След почивката превъзходството на аржентинците беше сериозно и те достигнаха до още две попадения. В 62-ата минута Лусиано Гонду също се разписа в полза на Аржентина, а това направи и съотборникът му Есекил Фернандес пет минути преди изтичане на редовното време на срещата.

"Гаучосите" имат три точки след два изиграни мача, като преди три дни загубиха с 1:2 срещу Мароко след двубой, белязан от скандали.

В група "С" олимпийският вицешампион Испания се наложи с 3:1 срещу Доминиканската република в Бордо.

Фермин Лопес откри резултата след 24 минути игра, но Анхел Монтес де Ока изравни изненадващо само 13 минути след това.

Доминиканците останаха в намален състав заради червен картон на Едисон Аскона в допълнителното време на първата част.

През второто полувреме Алекс Баена и Мигел Гутиерес се разписаха в рамките на четвърт час и решиха всичко в срещата с головете си. Халфът на Виляреал Баена, който беше част от състава на Испания, спечелил титлата на Евро 2024 преди две седмици, се разписа с шут от дистанция, а Гутиерес оформи крайното 3:1 с добавка на празна врата в 70-ата минута.

С втория си пореден успех испанците се класираха за следващата фаза на олимпийския турнир във Франция.

Към 20:17 на 27.07.2024 Новините от днес