site.btaФИФА отхвърли жалбата на Аржентина за скандала в мача на откриването в Париж

ФИФА отхвърли жалбата на Аржентина за скандала в мача на откриването в Париж
AP Photo/Silvia Izquierdo

Световната футболна централа ФИФА отхвърли жалбата на Аржентина за отменения изравнителен гол в последната минута в мача на откриването срещу Мароко на футболния турнир на Летните олимпийски игри, съобщиха от Аржентинската футболна асоциация.

"Дисциплинарната комисия на ФИФА не прие контестацията относно събитията, случили се в мача срещу Мароко“, каза президентът на AFA Клаудио Тапия на платформата X и добави, че ще търси обясненияе за решението.

Срещата между двата тима беше прекъсната в 16-ата минута на добавеното време на втората част при резултат 2:2. След втория гол на Аржентина фенове на Мароко нахлуха на терена и замерваха с различни предмети аржентинските футболисти. Два часа по-късно мачът беше доигран пред празни трибуни, а вторият гол на аржентинците беше отменен заради засада след намесата на ВАР и в крайна сметка Мароко победи с 2:1.

Към 21:39 на 27.07.2024 Новините от днес