site.btaБългария надви Албания в първия си мач от втората фаза на Еврошампионата по баскетбол за девойки до 20 години в София

снимка: Владимир Шоков/БТА

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 20 години победи Албания с 90:60 (25:14, 22:21, 18:12, 25:13) в първия си мач от група "Н" за разпределение на местата от девето до 15-о на Европейското първенство в дивизия "Б" в София.

Успехът е общо втори от четири срещи на състава до момента и първи във втората фаза на шампионата. В следващия си двубой момичетата, водени от селекционера Преслав Пешев ще се изправят срещу Румъния утре (11 юли) отново от 18:00 часа в зала "Свети Георги", а в третия си мач тимът ще играе срещу Словакия в събота (13 юли).

Последният в групата ще остане на 15-о място на първенството, а първите три тима имат шанс за по-предно класиране.

Българките започнаха много мотивирано срещу Албания и натрупаха аванс от 11 точки след първите 10 минути игра. На почивката резултатът бе 47:35, а преди заключителната част България водеше с 65:47.

Деана Стояновска, чийто нос бе счупен още в първата среща от шампионата, отново не взе участие в мача.

Най-полезна за успеха на българския състав бе Яна Карамфилова с 19 точки, 9 борби и 4 асистенции. Ралица Кенарева се включи с 16 точки, 2 борби и 2 асистенции, а с 14 точки и 5 асистенции завърши Радина Илиева.

За Албания с 13 точки и 3 асистенции се отчете Брикена Мучени.

Към 21:31 на 28.07.2024 Новините от днес