site.btaНационалният тим на България по баскетбол за девойки до 20 години постигна първа победа на Еврошампионата в София

снимка: Българска федерация по тенис

Националният отбор на България за девойки до 20 години постигна първа победа на Европейското първенство в дивизия "Б", което се провежда в София.

Българките се наложиха убедително над Австрия със 78:56 и запазиха шансове за едно от първите две места в групата.

В последния мач от нея България ще има за съперник тима на Исландия, като двубоят предстои в понеделник от 18:00 часа в зала "Триадица".

Силна серия в началните минути в полза на баскетболистките на селекционера Преслав Пешев рано ги изведе напред с двуцифрена разлика. След първата четвърт те водеха с 27:11, а на два пъти авансът им достигна 25 точки през втория период, като почивката дойде при 46:26.

След паузата играта бе сравнително равностойна, но националките поддържаха комфортна преднина и спечелиха без проблеми.

Ивана Бонева бе най-резултатна за състава на България с 21 точки. Виктория Иванова отбеляза 12 точки, а 10 добави Гергана Цекова (6 борби).

Към 22:19 на 07.07.2024 Новините от днес