site.btaБългария надигра Румъния за втори пореден успех на Еврошампионата по баскетбол за девойки до 20 години в София

снимка: Владимир Шоков/БТА

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 20 години се наложи над Румъния с 63:61 (20:16, 16:17, 13:17, 14:11) във втората си среща от група Н за разпределение на местата от девето до 15-о на Европейското първенство в дивизия "Б" в София.

Победата е втора поредна за българския тим във втората фаза на шампионата и го изведе в челото на временното класиране. В последния си двубой от групата националките ще се изправят срещу Словакия в събота (13 юли) и в зависимост от крайното си подреждане в този етап ще спорят за местата след девето с отбор от другата група G.

Съставите на България и Румъния изиграха в зала "Свети Георги" равностоен сблъсък, в който българките стартираха по-уверено и поведоха с 20:16 след първата четвърт, а на почивката резултатът бе 36:33. Последва по-добра трета част за гостенки, които имаха точка аванс преди финалните 10 минути - 50:49.

При оставащи две минути и половина резултатът бе равен - 57:57, а победителят бе определен в самия край на мача. Яна Карамфилова и Радина Илиева донесоха преднина от 61:57 на българския отбор, а 56 секунди преди финала Ванеса Кокалова се разписа за 63:57, подпечатвайки успеха.

Яна Карамфилова бе най-резултатна и оформи "дабъл-дабъл" от 19 точки и 13 борби. Ивана Бонева завърши с 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Ванеса Кокалова се включи с 10 точки и 5 борби.

За Румъния Ана Иван отбеляза 23 точки и 6 борби.

Към 23:25 на 11.07.2024 Новините от днес