site.btaУругвай постигна убедителна победа над Мексико в контрола

Уругвай постигна убедителна победа над Мексико в контрола
Снимка: AP Photo/David Zalubowski

Националният отбор на Уругвай по футбол победи убедително Максико с 4:0 в приятелски мач между двата отбора, игран в Денвър.

Нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес вкара хеттрик за успеха, като се разписа в седмата минута, след това в 44-ата минута след асистенция на Масимилиано Араухо, а веднага след почивката реализира е трето попадение след пас на Факундо Пелистри.

Между неговите голове се разписа и Пелистри в 26-ата минута.

Контролата се игра две седмици преди старта на Копа Америка в САЩ. Тимът на Мексико бе експериментален, като някои от опитните играчи останаха резерви. Мексиканците имат контрола и срещу Бразилия в събота, а откриват Копа Америка срещу отбора на Ямайка на 23 юни.

Към 09:14 на 01.08.2024 Новините от днес