site.btaОтборите на Франция, Испания и Белгия постигнаха победи по време на подготовката си за Евро 2024

Леандро Тросар вкара втория гол за Белгия срещу Черна гора, снимка: AP Photo/Omar Havana

Националните отбори по футбол на Франция, Испания и Белгия постигнаха чисти победи в подготвителния си период за Европейското първенство в Германия, което започва след 8 дни с откриващ мач в Мюнхен.

"Петлите" се наложиха над тима на Люксембург с 3:0 в контрола, играна в Метц. Капитанът на Франция Килиан Мбапе бе в основата на успеха, като се отличи с гол и асистенция. Той бе в основата на първото попадение, вкарано с глава от доскорошния му съотборник в Пари Сен Жермен Рандал Коло Муани в 43-ата минута. Мбапе отбеляза и третия гол в 85-ата минута, когато получи асистенция от друг парижанин - Брадли Баркола. Това бе 47-ияг гол на Мбапе с националната фланелка. Жонатан Клос междувременно бе направил 2:0 за тима на Дидие Дешан с хубав удар от границата на наказателното поле.

Завръщане в тима на Франция направи халфът Н'Голо Канте, чийто последен мач със синята фланелка бе на 3 юни 2022 година. Той бе титуляр в отсъствието на Орелиен Чуамени и Адриен Рабио. Франция ще изиграе последната си контрола срещу тима на Канада в неделя в Бордо.

Тимът на Испания напомпа самочувствието си с успех над Андора с 5:0 в контрола в Бадахос. Хеттрик за испанците отблеляза капитанът на Реал Сосиедад Микел Оярсабал, който се появи на терена като резерва на полувремето. Другите попадения бяха дело на нападателите Айосе Перес и Феран Торес. От отбора на Луид де ла Фуенте отсъстваха редица титуляри, сред които Родри, Дани Карвахал, Ламин Ямал и Нико Уилямс. При дебюта си 30-годишният Айосе Перес, който направи много добър финал на сезона с Бетис Севиля, бе сред най-добрите на терена. Халфът на Барселона Фермин Лопес също направи дебют и остави отлични впечатления, като участва в последните три гола за тима. Съотборникът му в Барса Педри, който изигра първи мач за Испания след Световното първенство в Катар, също се отличи в срещата. Испанците ще изиграят последна контрола в събота срещу тима на Северна Ирландия, преди да заминат за Германия, където са в "групата на смъртта" с Италия, Хърватия и Албания.

Тимът на Белгия постигна успокояваща победа над отбора на Черна гора с 2:0 в Брюксел. Капитанът Кевин Де Бройне изведе "червените дяволи" напред в края на първото полувреме, а Леандро Тросар направи 2:0 за белгийците в добавеното време на мача.

Към 09:13 на 01.08.2024 Новините от днес