site.btaХофенхайм победи Аугсбург и се вклини в битката за място в европейските турнири в Бундеслигата

снимка: Jan-Phillip Stroebel/dpa via AP

Хофенхайм постигна заслужена победа с 3:1 над Аугсбург, като двата отбора заедно с Фрайбург имат по 36 точки и се нареждат в местата от 7-о до 9-о. Така отборите, които ще спорят за последната квота за есенния турнир Лига на Конференциите, се събраха много гъсто.

Домакините стигнаха до успеха благодарение на два бързи гола преди почивката, а в края на срещата Илхас Бебу оформи крайното 3:1.

В 17-ата минута активният чешки защитник Павел Кадержабек проби по фланга и пусна ниско центриране по земята към Вут Вегхорст. Топката го намери буквално на празна врата и нидерландският нападател просто сложи крак, за да я вкара в мрежата. А само три минути по-късно лошо изчистване от защитата, неправилна преценка от вратаря Фин Даамен позволи на Андрей Крамарич да направи 2:0.

Гостите от Аугсбург започнаха много активно през второто полувреме, а Арне Енгелс накара вратарят Оливер Бауман да спасява два далечни удара. В 55-ата минута те удариха страничната греда до Бауман, а в 61-ата и намалиха пасива си благодарение на Елведин Демирович.

Но домакините успокоиха ситуацията и изчакаха своя момент. В последната минута нов пробив на Кадержабек намери Илхас Бебу, който фиксира крайното 3:1.