site.btaКарим Адейеми отбеляза два гола при победата на Борусия Дортмунд срещу Хайденхайм в среща от Бундеслигата

снимка: Bernd Thissen/dpa via AP

Карим Адейеми отбеляза два гола и асистенция, за да изведе Борусия Дортмунд до победата с 4:2 срещу новака Хайденхайм в първа среща от третия кръг на футболното първенство на Германия.

22-годишният нападател първо подаде на Дониел Мален на границата на наказателното поле, а нидерландецът откри резултата в 12-ата минута. Вратарят Кевин Мюлер докосна топката с крак, но не успя да я спре да влезе в мрежата.

След пас на Юлиан Бранд Адейеми се разписа в 17-ата минута след бърза контраатака, след като отборът на Хайденхайм изгуби топката в средата на терена.

Гостите върнаха едно попадение след удар с глава на Марвин Пирингер в 39-ата, но Дортмунд бързо направи 3:1, след като Карим Адейеми отново беше точен само две минути по-късно.

Борусия Дортмунд вкара четвърти гол, след като резервата Марсел Забитцер се разписа в 67-ата, но попадението беше отменено заради игра с ръка на футболиста.

Малко след това Максимилиан Бройниг реализира дузпа, за да намали изоставането на Хайденхайм в 75-ата минута, след като Никлас Зюле фаулира Микел Кауфман в наказателното поле.

Но домакините също получиха дузпа в добавеното време и Емре Джан оформи крайното 4:2.

Мачът беше дебют за нападателя Серу Гираси. Лятното попълнение от Щутгарт пропусна първите два мача заради контузия в коляното.

За Хайденхайм това беше първа загуба за сезона в Бундеслигата след две победи в първите два двубоя. Тимът е на второ място с 6 точки, с една по-малко от лидера Борусия Дормунд.