site.btaСент Етиен победи Лил и записа първи успех за сезона в Лига 1

Сент Етиен победи Лил и записа първи успех за сезона в Лига 1
снимка: AP Photo/Michel Spingler

Сент Етиен постигна победа с 1:0 над Лил в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Франция и записа първи успех за сезона.

10-кратният шампион беше на дъното в класирането без точки и без голове от първите си три мача, но поведе на Лил само след шест минути игра и успя да запази аванса си до края на двубоя.

За първата победа на Сент Етиен над Лил от 2018 година насам, Матийо Кафаро отбеляза единствения гол, когато се възползва от подаване на Зурико Давиташвили отдясно.

Гостуващият Лил владееше топката и отправи повече удари към вратата на съперника, но домакините оцеляха, за да се изкачат на 15-о място в класирането с 3 точки. Лил е на седма позиция с 6 пункта.