site.btaЛивърпул сгреши срещу Фулъм, Челси с равенство срещу Брентфорд, Тотнъм надви Саутхямптън, който изпада от елита


Водачът във временното класиране Ливърпул допусна поражение с 2:3 при гостуването си на Фулъм в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. „Мърсисайдци“ остават със 73 точки, след като прекъснаха позитивната си серия от 26 мача без загуба във Висшата лига, претърпяха едва второто си поражение за сезона и са на 11 точки пред втория Арсенал. Тимът на Фулъм се намира на осмо място с 48-точки, постигайки трета победа в последните си пет двубоя.
Гостите допуснаха пасив от 1:3 до почивката, въпреки че поведоха в началото. Още в петата минута домакините от Фулъм поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена. Аржентинският национал Алексис Мак Алистър донесе преднина на Ливърпул в 14-ата минута с чудесен удар от средно разстояние. Отговорът на Фулъм обаче бе бърз и в 23-ата минута Райън Сесеньон, който бе добре позициониран, изравни за 1:1. Домакините поведоха с 32-ата минута с попадение на Алекс Иуоби за 2:1, а пет минути по-късно Родриго Мунис направи резултата 3:1.
Футболистите на Ливърпул успяха да намалят пасива си в 72-ата минута чрез Луис Диас, който вкара за 2:3. Пет минути по-късно Диас бе съборен в наказателното поле, но не последва сигнал за дузпа, а в 79-ата минута Харви Елиът удари греда за гостите. Вратарят на Фулъм Бернд Лено спаси вратата си в първата минута на добавеното време след изстрел на Федерико Киеза, а малко по-късно отново Елиът не успя да реализира изравнително попадение.
След две поредни загуби и общо четири срещи без успех във Висшата лига Тотнъм се наложи с 3:1 при домакинството си на последния в класирането Саутхямптън. Отборът на Тотнъм събра 37 точки на 13-а позиция във временното класиране, а Саутхямптън остава с 10 точки на 20-о място и официално подпечата отпадането си от елита. "Светците" претърпяха най-ранното изпадане в историята на Висшата лига, въпреки че до края на сезона остават седем кръга. Саутхямптън се нуждаеше от победа, за да съхрани надеждите си в битката за оцеляване, но остава на дъното и на 22 точки от излизане от зоната на изпадащите.
Два гола на 23-годишния нападател Бренан Джонсън осигуриха удобна преднина за „шпорите“ още през първото полувреме. Джонсън се разписа за 1:0 в 13-ата минута, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите. Кристиан Ромеро затрудни вратаря на Саутхямптън в 27-ата минута, а седем по-късно попадение на Лукас Бергвал за Тотнъм не бе зачетено заради засада след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР.
Малко преди почивката Бренан Джонсън отбеляза втория си гол в срещата. Джеймс Мадисън отклони топката към Джонсън в 42-ата минута и той бе точен за 2:0. Гостите намалиха изоставането си на 1:2 с гол на 20-годишния португалец Матеуш Фернандеш в 90-ата минута, а в шестата минута на добавеното време Матис Тел оформи крайното 3:1 с точен изстрел от дузпа.
Съставите на Брентфорд и Челси завършиха при равенство 0:0 срещата помежду си от 31-ия кръг на английския футболен шампионат. Челси се намира на четвърта позиция с 53 точки в актива си, но може да бъде изпреварен от петия Манчестър Сити, който има 51 и мач по-малко. Брентфорд е 12-и с 42 точки към момента.
Домакините от Брентфорд организираха обещаваща атака в 27-ата минута, но Микел Дамсгаард прати топката над вратата на Челси, а минута по-късно и Йоан Уиса не успя да се разпише. Педро Нето завърши добро нападение за „сините“ от Лондон в 61-ата минута, но вратарят на Брентфорд Марк Флекен се намеси навреме. Три минути по-късно Рийс Джеймс надскочи защитниците на домакините, но ударът му с глава не бе достатъчно силен.
В 79-ата минута стражът на Челси Роберт Санчес спаси вратата си след изстрел на Браян Мбеумо, а Кийн Люис-Потър пропусна да донесе аванс на Брентфорд минути по-късно. Коул Палмър, който бе резерва и влезе в игра в 59-ата минута, можеше да донесе победата на Челси в четвъртата минута на добавеното време, но също бе неточен.
Първенство на Англия по футбол, мачове от 31-ия кръг на Висшата лига:
Брентфорд - Челси 0:0 Фулъм – Ливърпул 3:2 Тотнъм – Саутхямптън 3:1 по-късно днес: Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити в понеделник: Лестър Сити – Нюкасъл от петък: Астън Вила - Нотингам Форест 2:1 Евертън - Арсенал 1:1 Кристъл Палас - Брайтън 2:1 Ипсуич - Уулвърхемптън 1:2 Уест Хям - Борнемут 2:2
Във временното класиране води Ливърпул със 73 точки. Арсенал е на второ място с 62 точки, пред Нотингам с 57, Челси с 53, Манчестър Сити с 51, Астън Вила с 51 и други.
/КМ/
В допълнение



















































































































Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Свързани новини
Мениджърът на Тотнъм Ангелос Постекоглу отново критикува системата за видеоарбитраж-ВАР
Мениджърът на Ливърпул Арне Слот: "Грешките, които допуснахме, не са нещо, с което сме свикнали"
Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити не се победиха в дербито от 31-ия кръг на Висшата лига
Вратарят на Саутхямптън Арън Рамсдейл след загубата от Тотнъм: "Това е тъжен ден"
Астън Вила се доближи на точка от зона Шампионска лига с победа срещу Нотингам Форест
Кристъл Палас се наложи над Брайтън, Уулвс с важен успех в битката за оставане във Висшата лига
Артета критикува съдията за отсъдена дузпа при равенството на Арсенал с Евертън
news.modal.header
news.modal.text