site.btaЮвентус спечели след автогол домакинството си на Лацио в италианската Серия А

Ювентус спечели след автогол домакинството си на Лацио в италианската Серия А
Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Защитникът на Лацио Марио Хила си отбеляза късен автогол, за да донесе на Ювентус домакинска победа с 1:0 в двубой от осмия кръг на италианската Серия А.

Тимът на Ювентус се изкачи на второ място с 16 точки, колкото има и лидерът Наполи, който обаче е с мач по-малко. Отборът на Лацио заема пето място във футболното първенство на Италия с 13 точки в актива си.

Гостите от Лацио започнаха добре и бяха по-активни, докато не останаха с 10 човека в 24-ата минута, след като защитникът Алесио Романьоли беше изгонен за нарушение срещу Пиер Калулу.

Футболистите на Ювентус опитаха да притиснат съперника, но гостите продължиха да защитават успешно вратата си. Домакините имаха няколко шанса в лицето на Душан Влахович, който уцели гредата в 57-ата минута и Дъглас Луис, който две минути по-късно стреля встрани от вратата на Лацио.

В 81-ата минута Влахович накара вратарят Иван Проведел да се намеси за първи път, след като сръбският нападател опита късмета си от границата на наказателното поле

Марио Хила в крайна сметка изведе Ювентус напред в 85-ата минута след автогол. Футболистът на Лацио опита да блокира центриране на Хуан Кабал и прати топката във вратата на своя тим за 1:0 в полза на гранда от Торино.