site.btaДженоа се спаси от поражение срещу Болоня с два гола накрая, равенство между Комо и Парма

Снимка: Tano Pecoraro/LaPresse via AP

С два късни гола на Андреа Пинамонти Дженоа се спаси от домакинска загуба срещу Болоня в 8-ия кръг на първенството в италианската Сериа А и мачът завърши 2:2. За Болоня това беше шесто равенство от осем двубоя и с 9 точки заемат 13-о място.

Джиноа е на 17-ата позиция, първа над зоната на изпадащите с 6 точки.

В другата среща между Комо и Парма също се стигна до равенство – 1:1, а двата тима са съседи в долната половина на класирането. Комо е на 14-о място с 9 точки, Парма е след тях със 7.

Рикардо Орсолини откри резултата в 37-ата минута с много силен изстрел, а три минути по-късно Никола Моро можеше да удвои със също толкова топовен изстрел. Вратарят на домакините Никола Леали обаче изби до гредата.

11 минути след началото на второто полувреме Йенс Йодгаард удвои, а до 70-ата минута участниците в Шампионската лига от Болоня изпуснаха още две добри възможности. Но от тук до края на срещата домакините вдигнаха оборотите и логично стигнаха до 2:2 с двете попадения на Пинамонти.