site.btaМеси вкара три гола и направи две асистенции за победата на Аржентина над Боливия, Бразилия с убедителна победа в световните квалификации

Защитата на Боливия не намери начин как да спре Лионел Меси / снимка: АП/Natacha Pisarenko

Капитанът на Аржентина Лионел Меси вкара три гола и направи две асистенции при победата на Аржентина с 6:0 над Боливия в мач от десетия кръг на квалификациите за световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада.

На стадион "Монументал" в Буенос Айрес Меси бе точен в 19-ата, 84-тата и 86-тата минута, като за него това бе десети хеттрик в кариерата с националната фланелка. По този начин той вече има 112 гола за родината си.

Другите голове в мача за домакините бяха дело на капитана на Интер Лаутаро Мартинес, който покачи на 2:0 в 43-тата минута след подаване на Меси и на нападателя на Атлетико Мадрид Хулиан Алварес, който направи резултата класически в последните секунди на първото полувреме, отново след пас на Меси. За 4:0 пък се разписа резервата Тиаго Алмада 20 минути преди края.

С успеха "гаучосите" вече имат 22 точки на върха в класирането в квалификационна група КОНМЕБОЛ, с три повече от втория Колумбия, който се наложи с 4:0 над Чили.

Защитникът Давинсон Санчес даде тон за победата в Баранкия с гол в 35-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Луис Диас, Джон Дуран и Луис Синистера за най-голямата победа на Колумбия над Чили в официални срещи.

Също с 4:0 победа записа Бразилия при домакинството си на Перу.

Рафиня вкара на два пъти от дузпа в края на първото и в началото на второто полувреме, за да даде сериозно спокойство на петкратните световни шампиони, а Андреас Перейра и Луис Енрике оформи изразителния успех на стадион "Мане Гаринча" в столицата Бразилия.

С втората си поредна победа Бразилия събра 16 точки, с които заема четвъртото място в класирането, като първите шест отбора от групата ще получат визи за световния шампионат. В другите два мача от снощи Уругвай и Еквадор приключиха при 0:0 в Монтевидео, докато Парагвай измести Венецуела от местата, даващи право на класиране след домакинска победа с 2:1.

Антонио Санабрия вкара и двата гола за Парагвай, а Хулио Енсисо пропусна дузпа в края на първото полувреме. Венецуелците, които търсят първо класиране за световни финали в историята си, бяха повели още в 25-ата минута чрез Джон Арамбуру.

В класирането Уругвай е трети с 16 точки, Еквадор и Парагвай са пети и шести с по 13 точки, а на седмото място е Боливия с 12 точки. Извън местата, даващи право поне на бараж, остават Венецуела, Перу и Чили.

Към 18:21 на 16.10.2024 Новините от днес