site.btaНефтохимик постигна категорична победа над гръцкия Кифисия във волейболния турнир Чалъндж къп при мъжете

Снимка: Цветомир Цветков/БТА (ЛФ)

Отборът на Нефтохимик 2010 започна триумфално сезона си - с европобеда с 3:01 (25:18, 25:17, 25:19) над гръцкия съперник Кифисия в първи 1/32-финал за Чалъндж къп пред повече от 1000 зрители в новата зала "Арена Бургас".

Нехтохомимик започна със състав: Добромир Димитров, Рафал Фарина, Аксел Трухчев, Шимон Крайчович, Франсоа Ребейрол, Красимир Георгиев, либеро – Владислав Иванов, а като резерви влязоха Венцислав Рагин и Стилиян Асенов.

Мачът продължи малко над час и половина. Кифисия поведе с 1:0 след атака на сърбина Александър Андонович, но Нефтохимик 2010 обърна до 3:1 с две точки на французина Франсоа Ребейрол и ас на Красимир Георгиев. После тимът на Иван Станев започна да поддържа разлика от четири точки - 6:2 и 7:3. Бургаският отбор доведе нещата и до 11:6 и 13:8. Ребейрол записа третата си точка, а сънародникът му Аксел Трухчев добави 2 до 11-ата точка за домакините в „Арена Бургас“. Разликата набъбна на шест точки при 17:11, а след това и до осем – 21:13. Кифисия, чийто топреализатор до момента с 4 точки бе Георги Петров, успя да стопи две точки от аванса ни – 15:21. Първият гейм мина и през 22:17, за да го спечелят домакините с 25:18. В тази част се контузи словашкият централен блокировач на домакините – Шимон Крайчович, а в полето вместо него заигра Венци Рагин. Ребейрол завърши с най-голям актив първата част – 6 точки, другият френски посрещач на „нефтохимиците“ – капитанът Трухчев, бе с 4.

Избраниците на Иван Станев започнаха със самочувствие и втория гейм и отново поведоха с 3:1. Впоследствие българският отбор си осигури и аванс от 5:3 и 7:4. Нефтохимик отново стигна до разлика от четири точки – 10:6. След като поведоха с 20:14, стигнаха и до 23:16, за да илюстрира тимът на Станев с резултата пълното си превъзходство. Домакините поведоха с 2:0 гейма след 25:17. Във втория гейм се разигра полският диагонал на „нефтохимиците“ Рафал Фарина, който излезе начело на реализаторската листа с 11 точки, а по 10 към този момент бяха записали Ребейрол и Трухчев.

В третата част Кифисия реши да покаже зъби и след като Нефтохимик 2010 поведе с 2:0, гръцкият съперник стигна до равенство 5:5. Все пак отборът на Иван Станев показа кой е по-добрият на полето и бързо започна да трупа аванс, за да доведе нещата до 22:18. Топреализатор на мача стана Франсоа Ребейрол с 18 точки, Рафал Фарина добави 14, а Аксел Трухчев - 13.

Реваншът е след седмица в Атина, като на тима от Бургас му трябват два гейма, за да си гарантира преминаването в следващия кръг.

Към 23:12 на 09.10.2024 Новините от днес