site.btaОмар Мармуш се превърна в герой за Айнтрахт Франкфурт при равенството с лидера Байерн Мюнхен в Бундеслигата

снимка: AP Photo/Michael Probst

Омар Мармуш вкара два гола и донесе равенството в 4-ата минута на добавеното време, а Айнтрахт Франкфурт завърши 3:3 с лидера Байерн Мюнхен в драматичен мач от шестия кръг на Бундеслигата.

Мармуш отбеляза в края, след като Байерн не успя да реши мача по-рано и играчите на тима допуснаха три гола след контраатаки.

Байерн поведе с гол на Мин-Джа Ким в 15-ата минута, но Франкфурт реализира два пъти до почивката. Мармуш изравни в 22-ата и подаде на своя партньор в атака Уго Екитике, който направи 2:1 в 35-ата.

Другият централен защитник на Байерн Дайот Упамекано, възстанови равенството 2:2 три минути по-късно, а Майкъл Олисе изведе Байерн отново напред осем минути след подновяването на играта. Най-добрият голмайстор на лигата Мармуш имаше последната дума за 2:2 с осмия си гол за сезона.

Това беше трети мач на Байерн без победа, след като те направиха 1:1 с шампиона Байер Леверкузен преди седмица и след това загубиха за първи път през сезона в средата на седмицата с 0:1 от Астън Вила в Шампионската лига.

Байерн се върна начело в класирането, изпреварвайки по голова разлика РБ Лайпциг, който спечели с 1:0 срещу Хайденхайм по-рано в неделя. Айнтрахт Франкфурт, който щеше да излезе на върха за първи път от 25 години с евентуална победа, изостава с една точка на третото място.

Първенство на Германия по футбол, срещи от шестия кръг на Бундеслигата:

Хайденхайм - РБ Лайпциг             - 0:1
Айнтрахт Франкфурт - Байерн Мюнхен  - 3:3

по-късно днес: Щутгарт - Хофенхайм от събота: Байер Леверкузен - Холщайн Кил - 2:2 Бохум - Волфсбург - 1:3 Унион Берлин - Борусия Дортмунд - 2:1 Вердер Бремен - Фрайбург - 0:1 Санкт Паули - Майнц 05 - 0:3 от петък: Аугсбург - Борусия Мьонхенгладбах - 2:1 временно класиране: 1. Байерн Мюнхен   6  4  2  0  20:7   14 точки
2. РБ Лайпциг       6  4  2  0   9:2   14
3. Айнтрахт        6  4  1  1  14:9   13
4. Фрайбург 6 4 0 2 9:7 12 5. Байер Леверкузен 6 3 2 1 16:12 11 6. Унион Берлин 6 3 2 1 6:4 11 7. Борусия Дортмунд 6 3 1 2 12:11 10 8. Хайденхайм 6 3 0 3 10:8 9 9. Щутгарт 5 2 2 1 14:10 8 10. Майнц 05 6 2 2 2 11:10 8 11. Вердер Бремен 6 2 2 2 8:12 8 12. Волфсбург 6 2 1 3 13:12 7 13. Аугсбург 6 2 1 3 9:15 7 14. Мьонхенгладбах 6 2 0 4 7:10 6 15. Санкт Паули 6 1 1 4 4:9 4 16. Хофенхайм 5 1 0 4 9:15 3 17. Холщайн Кил 6 0 2 4 9:19 2 18. Бохум 6 0 1 5 6:14 1

Към 23:12 на 06.10.2024 Новините от днес