site.btaЧелси направи равенство срещу Нотингам Форест във Висшата лига на Англия

Челси направи равенство срещу Нотингам Форест във Висшата лига на Англия

Челси завърши наравно 1:1 у дома срещу Нотингам Форест в среща от седмия кръг от първенството на Англия.

В 50-ата минута гостите изненадващо поведоха в резултата. Свободен удар, изпълнен от Джеймс Уорд-Праус, доведе до гол на Крис Ууд, който остана непокрит на задната греда след асистенция на защитника Никола Миленкович.

Нони Мадуеке изравни само шест минути по-късно след подаване на Коул Палмър.

В 77-ата минута Уорд-Праус получи втори жълт и съответно червен картон заради нарушение срещу Никълъс Джаксън.

Челси не успя да спечели, след като пропуски направиха Палмър и Кристофър Нкунку. "Сините" имат 14 точки на четвърто място в класирането. Нотингам е с 10 точки на деветата позиция във Висшата лига.

В друг мач от кръга Манчестър Юнайтед направи 0:0 с домакина Астън Вила. Мениджърът на "червените дяволи" Ерик тен Хаг продължава да бъде застрашен от уволнение след слабото начало на сезона за водения от него отбор.

Най-добрият шанс за гол за някой от двата отбора дойде в 68-ата минута, когато шут от дистанция на Бруно Фернандеш от гостите се отби в гредата. Антъни не беше точен при добавката.

20-кратните шампиони на Англия са на 14-то място в класирането с актив от само 8 точки. Астън Вила е на петата позиция във Висшата лига с 14 пункта.

На двубоя присъстваха един от собствениците на Юнайтед Джим Ратклиф, изпълнителният директор на клуба Омар Берада, спортният директор Дан Ашуърт и техническият директор Джейсън Уилкокс.

По-късно днес Брайтън е домакин на Тотнъм в последен двубой от кръга.