site.btaСпортният директор на Борусия Дортмунд Себастиан Кел критикува футболистите след загубата от Унион Берлин

снимка: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Сезонът на възходи и спад в играта на Борусия Дортмунд продължи с поражение с 1:2 от Унион Берлин, което предизвика остри критики от спортния директор Себастиан Кел.

Това беше втори път от седмици, когато победата в Шампионската лига беше последвана от поражение в Бундеслигата, където Борусия няма победа далеч от дома в пет мача и е допуснал 11 гола в четири срещи. Десет точки от шест мача са по-лошият старт за тима за сезон в Бундеслигата от десетилетие и далеч от амбицията да се борят за титлата, която последно спечелиха през 2012-а и изпуснаха в последния мач през 2023 година.

За разлика от представянето им в Германия футболистите на Борусия имат максимален брой точки в Шампионската лига, където стигнаха до финала миналия сезон, след победи с 3:0 над ФК  Брюж и със 7:1 срещу Селтик. Тимът от Дортмунд загуби с 1:5 от Щутгарт след победата в Белгия миналия месец и също така не успя да покаже същата форма като по време на двубоя със Селтик в Берлин, където изостана с 0:2 на полувремето срещу Унион.

"Подходът, начинът, по който допускаме голове, това не трябва да ни се случва. Трябва да се защитаваме по-добре. Трябва да се борим по-добре. Първото полувреме просто нищо не показахме", каза Кел.

Той нарече 11-е допуснати попадения "твърде много" и се оплака от "твърде много погрешни пасове".

Кел не искаше да обвинява никого конкретно и по-скоро каза, че целият отбор носи отговорност, като се има предвид, че включва много национални играчи.

"Начинът, по който понякога се държим, просто не е подходящ. Всеки играч ще разбере това", добави Кел.

Треньорът Нури Шахин, който пое поста след Един Терзич през лятото, коментира: "Не е лесно да се намерят точните думи. Трябва да се представяме по различен начин, особено далеч от дома".

Вратарят Грегор Кобел каза, че те трябва да играят като топ отбор, но също така каза, че спадовете в представянето се дължат на натоварената програма.

"Играем на всеки три дни. Лягаме си късно, пътуваме много. Уморени сме. Трудно е да се играе повече от 90 минути на всеки три дни", допълни Кобел.

Към 02:13 на 06.10.2024 Новините от днес