ЦСКА-София допусна изненадваща загуба срещу Септември

Мач от 11-ия кръг в шампионата на България по футбол:

ЦСКА-София - Септември София      0:1 (0:1)
червен картон: Митко Митков 88 (Септември)
жълти картони: Джеймс Ето'о (ЦСКА-София), Митко Митков, Бертран Фурие, Михаил Полендаков, Димитър Шейтанов (Септември)
Национален стадион "Васил Левски"
състави
ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов (63-Джейсън Локило), Лумбард Делова, Лиъм Купър (23-Браян Кордоба), Мика Пинто, Джеймс Ето'о (67-Тибо Вион), Марселино Кареасо, Илиан Илиев (46-Джонатан Линдсет), Тобиас Хайнц (46-Годуин Коялипу), Матиас Фаетон, Аарон Исека
Септември: Димитър Шейтанов, Михаил Полендаков, Мартин Христов, Виктор Очаи, Кубрат Йонашчъ, Митко Митков, Асен Чандъров, Мартин Моран (90-Георги Върбанов), Франк Ландри (52-Витиньо), Борислав Рупанов, Бертран Фурие

ЦСКА-София допусна изненадващо поражение с 0:1 като домакин срещу Септември София в мач от 11-ия кръг в Първа лига. "Червените" прекъснаха серия от три поредни двубоя без загуба, докато Септември продължи силното си представяне от последния месец.

След близо четвърт час игра Илиан Илиев стреля с глава от няколко метра, но топката излезе в аут.

В 22-ата минута Бертран Фурие остана сам в наказателното поле и Лиъм Купър попречи на нападателя да шутира, а при тази ситуация бившият футболист на Лийдс получи контузия и беше заменен принудително от Браян Кордоба.

В 38-ата минута Асен Чандъров опита подаване в наказателното поле наляво, но Кордоба пресече топката. Топката се озова в Бертран Фурие, а той технично се разписа във вратата на "червените".

ЦСКА-София можеше много бързо да възстанови равенството, когато Джеймс Ето'o изведе Аарон Исека зад защитата, но той беше блокиран от Мартин Христов.

В самия край на първото полувреме имаше нужда от намесата на видео асистент реферите. Главният съдия Стоян Арсов отсъди нарушение срещу Марселино Кареасо на границата на наказателното поле на Септември, но след това беше извикан от ВАР арбитъра Владимир Вълков. Арсов преразгледа подробно ситуацията и отмени решението си, взето минути по-рано.

Втората част започна с диагонален удар на Митко Митков, а в 52-ата минута Джеймс Ето'о опита да изненада Шейтанов от дистанция, но без да му създаде трудности. Близо 120 секунди по-късно Фаетон направи пробив, потърси подаване към точката на дузпата, където Линдсет и Коялипу си попречиха да нанесат подобаващ удар. Контузия от състава на гостите получи Франк Ландри, който беше заменен принудително от Витиньо.

След около час игра гредата попречи на Септември да стигне до втори гол. Рупанов свали към Чандъров, който стреля с глава, намирайки левия стълб зад Бусато. В 63-ата минута Фаетон намери Исека с хубаво центриране, а нападателят засече с глава, но изпрати топката в аут.

Близо 20 минути преди края на редовното време Коялипу си освободи място и би, но Шейтанов отново отрази удара на нападателя.

В 88-ата минута втори жълт и съответно червен картон от гостите получи Митко Митков от Септември, а двата отбора завършиха срещата в намален състав заради контузия на Лумбард Делова от ЦСКА-София. "Червените" вече бяха направили петте си промени в състава.

Септември постигна първа победа срещу "червените" в своята история. Двата отбора имат по 10 точки и се намират на 12-то и 13-то място в класирането.

Към 22:48 на 05.10.2024 Новините от днес