site.btaСелта достигна до три точки при гостуването си срещу Лас Палмас в Примера дивисион

Селта Виго победи с 1:0 като гост Лас Палмас в мач от деветия кръг от Примера дивисион.

Гол на Борха Иглесиас в 28-ата минута осигури ценния успех в полза на "небесносините", които играха с 9 футболисти заради червени картони на Яикс Мориба и Яго Аспас, получени в рамките на само три минути в самото начало на втората част.

Лас Палмас е на 20-то място със само 3 точки, докато Селта се изкачи до девето място с 13 точки.

В друга среща от кръга Райо Валекано победи с 2:1 домакина Валядолид. Два гола на Хорхе де Фрутос в 57-ата и в 80-ата минута бяха достатъчни за обрата в полза на столичани.

Селим Амала беше извел "виолетовите" напред с попадението си шест минути след почивката.

Валядолид има 5 пункта на 19-то място, а Райо заема осмо място с 13 точки.

По-късно днес шампионът Реал Мадрид е домакин на Виляреал. В неделя лидерът в класирането Барселона гостува на Алавес.