site.btaДействащият световен шампион в клас МотоGP Франческо Баная спечели спринтовото състезание за Гран при на Япония, дебютант стигна до полпозишън и катастрофира

Победителят в спринтовото състезание за Гран при на Япония в клас МотоGP Франческо Баная разлива шампанско след триумфа си. Снимка: АП/Hiro Komae

Действащият шампион в клас МотоGP Франческо Баная (Италия, Ducati Lenovo Team) спечели днес спринтовото състезание за Гран при на Япония, 16-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Така Баная, триумфирал с време от 21:01.074 минути, намали разликата в генералното класиране до водача Хорхе Мартин (Испания, Prima Pramac Racing), който завърши четвърти на пистата "Мотеги", на 15 точки.

Новобранецът в клас МотоGP на мотоциклетизма на писта Педро Акоста (Испания, Red Bull GASGAS Tech 3) спечели днес първия полпозишън в кариерата си, но в спринтовото състезание катастрофира и отпадна от надпреварата.

Двадесетгодишният испанец от Red Bull GASGAS Tech3 завъртя обиколка за 1:43.018 минути, като постави нов рекорд на пистата. Досегашното върхово време се държеше от именития му сънародник Марк Маркес (Gresini Racing).

Лидерът в генералното класиране Мартин катастрофира на деветия завой в квалификацията за място и контузи рамо. Все пак той стартира от 11-а позиция и завърши четвърти.

Към 15:20 на 05.10.2024 Новините от днес