site.bta Арина Сабаленка записа 15-а поредна победа и продължава на четвъртфиналите на турнира по тенис в Пекин

снимка: AP Photo/Achmad Ibrahim

Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) записа 15-а поредeн успех и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите УТА 1000 с награден фонд от почти 9 милиона долара.

26-годишната Сабаленка надделя над 18-ата поставена Мадисън Кийс (САЩ) с 6:4, 6:3 за 65 минути и изравни най-добрата победна серия в кариерата си, записана през 2020/2021.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ ще се изправи срещу Каролина Мухова (Чехия), която елиминира испанката Кристина Букса с 6:2, 6:0 за 69 минути.

Номер 2 в световната ранглиста Сабаленка спечели повече мачове този сезон от всяка друга тенисистка и удължи поредицата си с рутинна победа над 24-ата в подреждането на УТА американка. Двете си размениха по един пробив в първия сет до 3:3, преди беларускинята да направи още един в седмия гейм по пътя си към успех в сета. Втората част се разви по подобен начин, а Кийс направи двойна грешка при първия мачбол и Сабаленка затвори срещата.

Трикратната шампионка от Големия шлем Сабаленка може да направи голяма крачка към върха в световната ранглиста, ако вземе титлата в Пекин. Настоящата водачка в класацията Ига Швьонтек (Полша) реши да не защитава титлата си в китайската столица заради "лични проблеми".

Към 13:26 на 02.10.2024 Новините от днес