site.btaВодачката в схемата Арина Сабаленка се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис в Пекин

снимка: AP Photo/Ng Han Guan

Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин (Китай) от сериите УТА 1000 с награден фонд от почти 9 милиона долара.

В двубой от третия кръг Сабаленка преодоля американката Ашлин Крюгер с 6:2, 6:2 само за 76 минути игра. Тенисистката от Беларус постигна 14-а поредна победа. Трикратната шампионка от турнирите от Големия шлем започна серията си в Синсинати през август и продължи с успешен ход на Откритото първенство на САЩ по-рано този месец. Арина Сабаленка спечели и Откритото първенство на Австралия в началото на годината.

Срещу Крюгер втората в световната ранглиста Сабаленка реализира пет от седемте си шанса за пробив.

Нейна съперничка в спора за достигане до четвъртфиналите ще бъде друга американка - 18-ата в схемата Мадисън Кийс, а надеждите на Арина Сабаленка са да изравни най-добрата победна серия в кариерата си от 15 мача, записана през 2020/2021.

Кийс се наложи над Беатрис Адад Мая с 6:3, 6:3 в двубой, продължил час и 27 минути.

Бившата номер 1 в света Наоми Осака (Япония) продължи позитивния си старт с новия треньор Патрик Муратоглу с успех с 6:3, 6:2 над Кейти Волинец от САЩ, за да си уреди среща с четвъртата поставена американка Коко Гоф в четвъртия кръг в Пекин. Това ще бъде първи мач между двете шампионки от Големия шлем от повече от две години, а засега балансът между тях е 2-2 победи.

Десетата в схемата рускиня Анна Калинская водеше с 3:6, 6:3, 3:1 срещу Пейтън Стърнс (САЩ) преди американката да се откаже и сега й предстои двубой срещу украинката Юлия Стародубцева.

Чехкинята Каролина Мухова отстрани в третия кръг Жаклин Кристиан след успех с 6:1, 6:3, а следващата й противничка ще бъде испанката Кристина Букса, която елиминира 24-ата поставена белгийка Елизе Мертенс с 4:6, 6:2, 6:2.

Третата поставена Джазмин Паолини (Италия) отпадна в третия кръг на надпреварата, след поражение от 31-ата в схемата Магда Линете (Полша) с 4:6, 0:6. Полякинята ще играе в четвъртия кръг срещу победителката от мача между Миран Андреева (Русия) и хърватката Дона Векич по-късно днес.

Към 14:23 на 30.09.2024 Новините от днес